Víte, co Vaše životní pojištění kryje? Máte ho součástí finančního plánu?


  • Hlavní strana
  • Blog
  • Příspěvek: Víte, co Vaše životní pojištění kryje? Máte ho součástí finančního plánu?

14.11.2023

Jaroslava Nekolová

Životní pojištění je důležitý finanční nástroj, který může poskytovat ochranu pro vás a vaši rodinu v nepředvídatelných situacích. Nicméně, mnoho lidí nemá dostatečný přehled o tom, co jejich životní pojištění skutečně kryje a jak by mělo být začleněno do celkového finančního plánu. Zde se podíváme na to, proč je důležité mít jasnou představu o tom, co vaše životní pojištění pokrývá, a proč by mělo být klíčovou součástí vašich finančních strategií.

Co Vaše životní pojištění může krýt?

 

  1. Smrt: Poskytuje finanční náhradu rodině v případě vaší smrti. Tato částka může být využita na pokrytí nákladů na pohřeb, běžných výdajů nebo splacení dluhů.
  2. Invalidita: Toto je nejdůležitější část životních pojištění. To znamená, že pokud kvůli nemoci nebo úrazu ztratíte schopnost pracovat, můžete dostat finanční náhradu. Pravděpodobně se Vám zvýší měsíční náklady.
  3. Závažná onemocnění: Další částí pojištění je krytí závažných onemocnění. Nejčastější jsou srdeční onemocnění, rakovina, mozková mrtvice nebo roztroušená skleróza. Toto krytí poskytuje finanční pomoc v případě, že budete diagnostikováni s jednou z těchto závažných chorob.
  4. Trvalé následky: Toto pojištění vám vyplatí určitý finanční obnos v případě trvalých následků úrazu. Pojistné plnění se liší v závislosti na poškození a bodovém odhodnocení úrazu. Nemá krýt výpadek příjmu.

 

Proč by měla být životní pojištění součástí finančního plánu?

 

  1. Ochrana pro rodinu: Životní pojištění poskytuje finanční ochranu pro vaše blízké v případě vaší smrti. Pomáhá zajistit, že budou moci pokračovat ve svém životě a zvládnout finanční závazky, které jste zanechali.
  2. Pokrytí nečekaných výdajů: Život může být nepředvídatelný, a když přijde nepředvídatelná událost, jako je smrt, nemoc nebo invalidita, životní pojištění může poskytnout finanční jistotu.
  3. Ochrana před dluhy: Životní pojištění může pomoci vypořádat se s finančními dluhy, jako jsou hypotéky, úvěry a další závazky, které by mohly zatížit vaše pozůstalé.

 

Závěr:

 

Vaše životní pojištění je víc než jen papírový dokument; je to klíčový prvek vašeho finančního plánu a zajišťuje ochranu pro vás a vaši rodinu v obtížných časech. Je důležité, abyste znali a chápali, co vaše pojištění kryje, a aby bylo integrováno do vašich celkových finančních strategií. Mluvte se svým finančním poradcem, aby vám pomohl najít vhodné životní pojištění pro vaše potřeby a cíle. 

Pokud ho ještě nemáte, ráda Vám s tím pomohu.

Jaroslava Nekolová


Další články

21.03.2024

David Nekola PFP

Jaká bude budoucnost Finančního Poradenství v ČR?

Moderní technologie a změny v regulativě výrazně formují budoucnost finančního poradenství v České Republice. Digitalizace a technologický pokrok otevírají dveře k novým…

19.02.2024

Jaroslava Nekolová

Autopojištění proč sjednat přes poradce?

Zde je několik důvodů, proč se vyplatí zvážit služby finančního poradce: Individuální přístup a poradenství: Finanční poradci mají široké znalosti o různý…

15.01.2024

David Nekola PFP

PP – DPS – DIP

PP (penzijní připojištění) tzv. Transformované fondy. Kdo je stále v tomto typu spoření, má jasnou garanci kladné nuly. Znamená to, že fond nemůže m…

Naši partneři