Investice a diverzifikace investičního portfolia


Diverzifikované investice znamenají jistotu výnosu

O tom, že peníze na běžných a spořicích účtech nemají co dělat, není pochyb. Kam je ale investovat, aby nabývaly na hodnotě? Do akcií, dluhopisů, nemovitostí, podílových fondů či komodit?

Správnou odpovědí na tuto otázku je jedno slovo, diverzifikace. Investice nemohou balancovat na jedné nožce, pro pořádnou stabilitu potřebují hned tři oddělené nožky, které na sobě nejsou závislé. Finanční produkty, komodity a nemovitosti.

Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

  1. Základem každého investičního portfolia jsou finanční produkty, které vybereme na míru každému klientovi a dle současného vývoje trhu. Kombinujeme kapitálové fondy, akcie, dluhopisy či třeba firemní podíly na základě rizikovosti, likvidity a možného výnosu.

  2. Druhým opěrným bodem je investice do nemovitostí, která finanční produkty vyvažuje.

  3. Třetím opěrným bodem je investice do komodit, která sice výnos nezaručuje, ale uchovává hodnotu vašeho majetku, protože komodity a jejich hodnota se většinou vyvíjí opačným směrem než hodnoty akciových trhů. Tím jak peníze postupem času ztrácí hodnotu díky inflaci, komodity naopak představují ochranu proti inflaci, jelikož jejich hodnota v čase vždy stoupá.

Chcete investovat? Napište nám

Naši partneři