S investicemi do komodit máme více než dvanáctileté zkušenosti. Luxusní komodity, jako jsou investiční diamanty, zlato, stříbro, platina či paladium, se od ostatních investic liší tím, že od nich nemůžete očekávat výnos, každopádně svou cenu v dobách krize mnohonásobně zvyšují. Jedná se tedy o velice bezpečnou a málo rizikovou investici. Komoditu zároveň fyzicky vlastníte.

Současná pandemická krize odhalila trhliny v investičním portfoliu – dluhopisy a akcie jsou nevyzpytatelný a rizikový produkt, naopak investicí do komodit své finance chráníte před okolními vlivy.

Poradíme vám, jak investovat do komodit

Komodity jsou dalším způsobem, jak diverzifikovat vaše investiční portfolio – mohou sloužit jako zajímavý doplněk k jiným aktivům. K nejpopulárnějším komoditám patří zlato, které dovede uchovat hodnotu a je považováno za bezpečnou investiční komoditu i v nejistých dobách.

Další významnou komoditou je investiční stříbro, a to především proto, že je aktuálně velmi podhodnocené. Zároveň se jedná o druhou nejpoužívanější surovinu (hned po ropě). Stříbro se dnes využívá ve farmacii, elektronice, oděvním průmyslu, energetickém průmyslu a jiných oblastech. Jeho významnou vlastností je antibakteriální účinek, lze tedy předpokládat, že jeho popularita v čase poroste, jelikož je nenahraditelné, množství je omezené a využití obrovské.

Jaké komodity sem spadají?

Mezi komodity, do kterých lze investovat, nepaří pouze vzácné kovy, ale také energie jako je benzín, ropa či zemní plyn, zemědělské plodiny (od obilí až po kávu), či třeba průmyslové komodity, jako je dřevo, hutní materiály a podobně. Nejčastěji obchodovanou komoditou je ropa.

Proč do nich investovat?

V posledních letech se trh s komoditami vyznačuje vyšší volatilitou. Volatilita komodit je obecně vyšší než například u dluhopisů. To znamená, že podobná investice je sice rizikovější, ale bude vám generovat vyšší krátkodobý výnos.

Jaký je jejich hlavní přínos?

  1. Diverzifikace portfolia – nabízí zajímavé obohacení vašeho investičního portfolia. Je ale nutné postupovat obezřetně, vaše portfolio udržovat vyvážené a investice vnímat v souvislostech. Ideální je kombinace různých druhů investic.
  2. Mohou sloužit jako zabezpečení na horší časy – investice do komodit, jako je zlato, chrání váš kapitál před inflací.
  3. Možnost zajímavého výnosu – čím vyšší kolísání hodnoty aktiva, tím vyšší potenciál zisku. Ale pozor – také riziko poklesu jeho hodnoty je vyšší.

Co pro vás uděláme?

Sestavíme pro vás diverzifikovaný investiční plán do komodit a vytvoříme tak pevnou bázi pro efektivní investování. Pomůžeme vám se stanovením reálných investičních cílů a vše za vás zařídíme, abyste se nemuseli o nic starat.

 

Chcete investovat? Napište nám

Naši partneři